Kolejny odcinek "ekspresówki" oddany do ruchu. Zmiany organizacji ruchu na świętokrzyskim fragmencie S7

Kolejny odcinek "ekspresówki" oddany do ruchu. Zmiany organizacji ruchu na świętokrzyskim fragmencie S7

Od 4 września 2018 kierowcy mogą jeździć nowowybudowanym odcinkiem drogi S7 o długości 9 kilometrów, między Chęcinami a Brzegami. Natomiast 10 września wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na zjeździe z nowego odcinka S7 od Radomia do granicy województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Zmiana organizacji ruchu związana jest z budową drogi ekspresowej S7 na odcinku między granicą województwa świętokrzyskiego z mazowieckim a Skarżyskiem-Kamienną. Zmiana polega na przełożeniu ruchu na nowowybudowany krótki fragment drogi krajowej nr 7 po wchodniej stronie istniejącej "siódemki". Nowa organizacja ruchu pozwoli wykonawcy na prace przy budowie ciągu głównego drogi ekspresowej S7 na połączeniu istniejącego odcinka od granicy województw w stronę Radomia i budowanego w stronę Skarżyska. Dojazd do drogi lokalnej możliwy jest od stacji benzynowej lub wiaduktu w miejscowości Barak.

4 września oddany został fragment nowej drogi ekspresowej od Chęcin do Brzegów. Wjazd na S7 od strony Kielc w kierunku Krakowa możliwy jest bezpośrednio z tymczasowego ronda w Chęcinach (na ulicy Radkowskiej). Na początkowym krótkim fragmencie ruch skierowany został na jedną jezdnię drogi S7, a na wysokości Centrum Nauki Leonardo da Vinci jest rozdzielony na obie jezdnie trasy ekspresowej. Na nowym odcinku S7 obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h ze względu na kontynuację prac wykończeniowych w sąsiedztwie trasy.

Fot. Andrzej Paszkowski

2018-09-11 11:14:00

Spływy
kajakowe,
kajaki - Nida
Booking.com
Aktualności