Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach już otwarte

Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach już otwarte

Od 18 listopada 2015 można zwiedzać Energetyczne Centrum Nauki, które powstało na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego przy ulicy Olszewskiego.

Normalny bilet wstępu będzie kosztował 15 zł, ulgowy i grupowy - 10 zł, a dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny - 9 zł. Na zwiedzanie wystawy trzeba będzie zarezerwować około półtorej godziny. Bilety będzie można kupić na stronie internetowej i w kasie Energetycznego Centrum Nauki.

Centrum mieści się w wyremontowanym budynku po Wyższej Szkole Ubezpieczeń. Wnętrze wygląda jak stara fabryka, a zwiedzanie stanowi rodzaj opowieść o energii.

Na zwiedzających czeka wystawa "Energia", laboratorium "Generator Mocy", audytorium z kinem 3D i energetyczny Ogród.

Wystawa Energia to 28 interaktywnych stanowisk przeznaczonych do samodzielnego, bezpiecznego eksperymentowania. Przestrzeń wystawy jest podzielona na 3 strefy: Ziemia i ogień, Powietrze i Woda oraz Człowiek. Znajdują się tutaj urządzenia takie jak ogromny kombajn górniczy, dystrybutor paliw, wodna strzelnica, transformator Tesli i wiele innych.

Podczas zwiedzania można m.in. samodzielnie wyprodukować prąd, stworzyć obwód elektryczny, rozniecić płomień w wielkim kotle, wziąć udział w wyścigach z prądem czy poczuć na własnej skórze energie morskich fal.

Generator Mocy to kapsuła podwieszona pod sufitem, interdyscyplinarne laboratorium dla dzieci. Znakomicie wyposażone, można w nim przeprowadzić szereg doświadczeń z fizyki, chemii i biologii.

Audytorium i kino 3D przeznaczone do projekcji popularnonaukowych. Jednym ze stałych elementów zwiedzania będzie film opowiadający o energii, stworzony specjalnie na potrzeby ECN w technologii 3D. W kinie będą również organizowane pokazy popularnonaukowe, spotkania cykliczne, konferencje, a nawet kameralne koncerty.

Energetyczny Ogród Doświadczeń to przestrzeń dostępna na zewnątrz ? naprzeciwko Inkubatora Technologicznego, składająca się z urządzeń interaktywnych do samodzielnego eksperymentowania oraz zabawy na świeżym powietrzu, a także relaksu rodzin z dziećmi. Trampolina, tyrolka, równoważnie, strefa złudzeń optycznych, rowerowa karuzela, spręzynująca ławka, zjeżdzalnie wykorzystujące różnice terenów, scena przeznaczona do pokazów naukowych, pompowany ekran do projekcji w kinie letnim i altany przygotowane specjalnie do po prowadzenia warsztatów edukacyjnych to tylko część atrakcji dla przestrzeni pozytywnej energii na świeżym powietrzu. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny.

Więcej informacji i sprzedaż biletów wkrótce - na stronie ECN.

Fot. Andrzej Paszkowski

2015-11-09 22:24:00

Spływy
kajakowe,
kajaki - Nida
Booking.com
Aktualności