Żółte meleksy Firmy Turystycznej "Ula" - nowy sposób na zwiedzanie Sandomierza

Żółte meleksy Firmy Turystycznej "Ula" - nowy sposób na zwiedzanie Sandomierza

Żółte meleksy to nowy sposób na łatwe i przyjemne zwiedzanie sandomierskiej starówki. Charakterystyczne, ekologiczne pojazdy można spotkać na Rynku i stamtąd pojechać na wycieczkę po mieście.

Zwiedzanie Sandomierza meleksem to inicjatywa Urszuli Puzio - rodowitej sandomierzanki i przewodniczki turystycznej.

Żółte meleksy wyjeżdżają z Rynku w dwie trasy - krótszą, godzinną podczas której można zwiedzić Bramę Opatowską, Kościół św.Ducha, Podziemną Trasę Turystyczną, Rynek, Ratusz, Collegium Gostomianum, Dom Długosza, Katedrę, Wąwóz Królowej Jadwigi, Bulwar nad Wisłą, Zamek, Kościół świętego Jakuba, Ucho Igielne, Synagogę i Kościół świętego Michała oraz dłuższą, półtoragodzinną, obejmującą dodatkowo Aleję Jana Pawła II, Ogród Miejski i Kościół świętego Józefa.

Podczas wycieczki informacje o zabytkach odtwarzane są z systemu audio w pięciu językach - polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Na życzenie o zabytkach może opowiadać też przewodniczka.

Jednorazowo meleksy mieszczą w sumie 26 osób.

Ceny nie są wygórowane - dorośli płacą 25 złotych, dzieci od 3 do 12 lat - 15 złotych, a poniżej 3 lat - bezpłatnie (ceny dotyczą trasy standard). Jest także możliwość organizacji przejazdów dla wycieczek szkolnych i grup zorganizowanych, a także dodatkowe trasy zwiedzania.

Firma organizuje także zwiedzania miasta na trasach tematycznych - "Śladami Legend", "Królowa Jadwiga w Sandomierzu", "Król Kazimierz Wielki w Sandomierzu" i "Ścieżki pisarzy" (Stefan Żeromski, Jarosław Iwaszkiewicz, Wiesław Myśliwski). Oferta ta jest kierowana szczególnie do uczniów w różnych grupach wiekowych - ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji na stronie www.ulameleksy.pl i pod numerem telefonu 600 981 985.

Projekt "Rozwój Firmy Usługi Turystyczne ULA - rozbudowa produktu turystycznego - wycieczki meleksem po Sandomierzu" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej.

(artykuł sponsorowany)

2015-01-28 20:50:00
Spływy
kajakowe,
kajaki - Nida
Booking.com
Aktualności