Rozpoczyna się remont skrzyżowania ulic: Warszawskiej, Pocieszka i alei Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kielcach

Rozpoczyna się remont skrzyżowania ulic: Warszawskiej, Pocieszka i alei Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kielcach

To jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście, więc zapewne nie obędzie się bez korków. Nowa organizacja ruchu została wprowadzona w nocy z piątku na sobotę 25-26 kwietnia.

Całkowicie zamknięty dla ruchu został fragment zachodniej jezdni ulicy Warszawskiej (od strony osiedla Sady) i ulica Pocieszka od skrzyżowania z Toporowskiego do Warszawskiej. Wjazd na zamknięty odcinek ulicy Pocieszka nie dotyczy mieszkańców.

Ruch na ulicy Warszawskiej odbywa się teraz w obu kierunkach jezdnią wschodnią (od strony banku Politechniki), a na skrzyżowaniu Warszawskiej z aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego zostało wytyczone małe rondo.

Zlikwidowane zostało przejście dla pieszych przez ulicę Warszawską przy skrzyżowaniu na wysokości Politechniki. Przejście przez ulicę Warszawską będzie możliwe od strony południowej skrzyżowania w sąsiedztwie banku NBP.

Zgodnie z tymczasową organizacją ruchu uległo zmianie pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulic Pocieszka/Targowa/Toporowskiego. Droga z pierwszeństwem przejazdu jest wyznaczona na osi ulic Targowa-Toporowskiego. Fragment ulicy Pocieszka od strony ulicy Nowy Świat jest drogą podporządkowaną.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach - zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą przez około pięć tygodni.

Fot. Andrzej Paszkowski

2014-04-26 06:49:00

Spływy
kajakowe,
kajaki - Nida
Booking.com
Aktualności