Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo i Technika Przeciwpożarowa w Targach Kielce [ZDJĘCIA]

Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo i Technika Przeciwpożarowa w Targach Kielce [ZDJĘCIA]

Najnowocześniejsze wozy strażackie, podnośniki, sprzęt gaśniczy i technologie dla ochrony przeciwpożarowej prezentują wystawcy na Międzynarodowej Wystawie Ratownictwo i Technika Przeciwpożarowa odbywają się w Targach Kielce.

Wśród prezentowanych pojazdów jest między innymi "mobilny system dowodzenia, obserwacji, rozpoznawania i łączności", czli pojazd, który nie tylko jeździ ale także pływa (na zdjęciu nr 2). Wyposażony jest w najnowocześniejszy system łączności i pozycjonowania, dzięki czemu pozwala na dowodzenie akcjami ratowniczymi oraz swobodne poruszanie się na terenach podtopionych i zalanych. Pojazd moze być wykorzystywany między innymi do ewakuacji ludzi i zwierząt z miejsc dotkniętych powodzią, a także dostarczania zaopatrzenia do miejsc odciętych przez skutki żywiołów.

Wystawie towarzyszą dynamiczne pokazy specjalistycznych grup ratunkowych - prazentują między innymi działania w sytuacji wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego, przewożącego opakowania z niezidentyfikowaną substancją, uwolnienie poszkodowanego z uszkodzonego samochodu czy wydostanie osoby z wieży ciśnień.

Międzynarodowa Wystawa Ratownictwo i Technika Przeciwpożarowa w Targach Kielce potrwa do 14 czerwca - więcej informacji.

Zdjęcia: Michał Paszkowski

2013-06-13 19:16:00


Spływy
kajakowe,
kajaki - Nida
Booking.com
Aktualności