Zamek w Chęcinach zamknięty dla turystów. Rozpoczyna się rewitalizacja

Zamek w Chęcinach zamknięty dla turystów. Rozpoczyna się rewitalizacja

W sezonie turystycznym 2013 i 2014 nie będzie można zwiedzać zamku w Chęcinach w związku z rozpoczynającymi się pracami remontowymi. W zamian Chęciny zapraszają do bezpłatnego zwiedzania Niemczówki - zabytkowej kamienicy z XVI wieku.

Rewitalizacja zamku w Chęcinach rozpocznie w jeszcze w kwietniu 2013 i potrwa do października 2014. Remont będzie kosztował ponad 8 milionów złotych, z czego ponad 6,5 miliona to dofinansowanie unijne.

Poniżej zamku, obok parkingu zbudowany zostanie pawilon, w którym będzie się mieścić kawiarnia i toalety. Na zamku zostanie odbudowane pomieszczenie skarbca i kaplicy, piwnice będą zaadaptowane na sezonową mini-kawiarnię, w której znajdzie się poczekalnia dla osób wchodzących na wieżę wschodnią. Powstaną też zadaszenia, na zamku dolnym - zabudowa w stylu dawnych straganów, koło studni - audytorium z ławeczkami, powstanie też budynek tak zwanej Starej Piekarni.

Zmieni się też otoczenie zamku - głównym wejściem będzie brama od strony wschodniej, do której prowadzić będą brukowane i oświetlone alejki.

Zdjęcie: Andrzej Paszkowski

2013-04-15 10:45:00

Spływy
kajakowe,
kajaki - Nida
Booking.com
Aktualności